Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha (napsali jste nám):

 Dobrý den, vítám Vás na webových stránkách obce! Sem můžete vkládat svoje vlastní příspěvky, doufám že Vaše příspěvky budou podnětné, slušné a čtivé i pro ostatní obyvatele naší obce a pro všechny náhodné návštěvníky. Máte-li nějaké zajímavé fotografie či náměty, jak web obohatit, můžete je zaslat mailem na níže uvedenou e-mailovou adresu, nebo můžete fotografie přinést na flashdisku. Doufám, že s Vaší pomocí budou stránky obce Budyně zajímavé a stále aktuální!

Malé doplnění (duben 2018):

Webové stránky je obec povinna mít ze zákona. Neměly by však sloužit k tomu, aby si zde občané anonymně mezi sebou vyřizovali účty a rovněž nebudu zjišťovat odpovědi na připomínky či dotazy, které je možné vznést přímo na zastupitelstvo obce nebo starostu nebo konkrétní osoby. Proto si vyhrazuji právo tyto příspěvky mazat, případně tuto rubriku celou zrušit, pokud by množství či úroveň těchto příspěvků přesáhly únosnou hranici. Děkuji za pochopení. 

Majka - obec.budyne(zavinac)centrum.cz

 

Komentáře

Přehled komentářů

Proč

(Naštvaný občané, 13. 8. 2018 10:39)

Můžete zdůvodnit proč se dneska začala vrtat studna sice na obecním pozemku ,ale na místě kde nikdo z místních TRVALE žijících občanů ji nevyužije a kdo vlastně financuje celý tenhle výmysl

Re: Proč

(Rasl, 21. 8. 2018 15:16)

Tento vrt budou využívat všichni ti občané, kteří využívají i kompostárnu.

Re: Re: Proč

(Naštvaný občané, 22. 8. 2018 10:46)

No tak to je odpověď . Nehledě na to že nebyli vyvěšené potřebné povolení na úřední desce nebo opět celá akce probíhala na černo?

Re: Re: Re: Proč

(Rasl, 28. 8. 2018 16:01)

Na ten první (průzkumný) vrt povolení není třeba, ovšem na zprovoznění toho vrtu a odběr vody už potřeba je. Ale v Budyni se to nejspíše zmákne bez povolení, však jsou tady s tím bohaté zkušenosti.

Odměny zastupitelstva

(Rasl, 21. 4. 2018 10:18)

Dobrý den, mohl by mi někdo zdůvodnit, za jakou činnost byly zastupitelstvu obce Budyně uděleny odměny ve výši převyšující 120 tis. Kč? Bylo to snad za provedení černé stavby při úpravě koryta potoka v obci? Či za stále znečištěné komunikace? Snad se konečně dočkám odpovědi. V opačném případě vznesu požadavek na základě zákona 106/1999 O svobodném přístupu k informacím.

Re: Odměny zastupitelstva

(Majka, 8. 5. 2018 19:39)

Doporučuji k prostudování Výkazy F i n 2 - 12 M, rozvaha, výkaz zisků a ztrát za rok 2017 naší obce. Žádná taková částka se tam nevyskytuje.

Znečištěná komunikace

(Rasl, 29. 1. 2018 17:42)

Dobrý den, jak dlouho se ještě budeme muset brodit blátem na komunikaci podél kovárny? Jak dlouho zde ještě budou místní zemědělci tuto a další komunikaci znečišťovat?

Rodina

(Dagmar Šromová, 8. 2. 2014 23:18)

Dobrý den, moc rádi jezdíme s rodinou do nádherné Budyně. Máme tam hodně příbuzných a dokonce začínám dělat rodokmen, protože Václav Hucek - zakladatel Bertiných lázní, je také naším předkem. Je to moc zajímavé, neboť Hucků je strašně moc. Moje maminka má 85 let a jako maladá jezdila do Budyně hodně často. Naposledy jsme u vás byli v říjnu 2013. Na jaře přijedeme určitě zase. Také se chystám do lázní a asi si vyberu jak jinak, než Bertiny.
Dagmar Šromová, Olomouc - srm.d@seznam.cz

Re: Rodina

(Majka, 9. 2. 2014 11:51)

Děkujeme za milý příspěvek, a budeme se těšit na Vaši návštěvu. Jsme zvědavi i na rodokmen.

dotaz na slavného rodáka

(Zdenka Hucková, 26. 8. 2013 15:08)

Dobrý den,
z literatury jsem se dočetla, že osobní lékař Rudolfa II, Jakub Hořčický z Tepence, byl rodákem z malé jihočeské vesničky Budyně.
Narodil se v mnohačetné chudé rodině a byl poslán do Českého Krumlova jako pomocný kuchtík do jezuitského semináře. Tam si ho povšiml tamní lékárník a dopomohl mu ke studiu nejprve u tamních jezuitů, později v Klementinu. Za svou zázračnou medicínu Aqua Sinapis dostal od Rudolfa II šlechtický titul. Jde o vaši Budyni? Našlo by se o této osobnosti něco ve vašich matričních knihách? Součástí které farnosti byla v 16. století vaše Budyně?

Děkuji za odpověď na adresu: zhuckova@cag.cz

Pozdrav do Budyne

(Michal Korbel, 31. 7. 2013 13:08)

Jakožto bývaly obyvatel Budyne a kamarad spousty z vás Vám oznamují, že jsem se stal 31.5.2013 novopečený tatinkem, mám krasnou dcerku Elišku a uz se moc těším az Vám ji přivezu ukázat.

Michal Korbel (Pražák) :-)

Re: Pozdrav do Budyne

(Majka, 21. 8. 2013 10:44)

Gratulujeme k Elišce a přijeďte se s ní podívat na naši pouť v sobotu 28.9.2013. Jistě to bude zajímavé! Odpoledne bývá nějaké divadlo, také točené pivo, velcí i malí si tu užijí. Program tu bude včas uveřejněn.