Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018 - tradiční Svatováclavská pouť

Letošní pouť Sv. Václava byla opět báječná. Počasí se jako zázrakem vylepšilo a ukázalo tu nejvlídnější tvář babího léta. Kromě již tradičních atrakcí a lákadel  (kolotoč, Lego, koně, traktor, divadelní představení, prodejní stánky, pivo, občerstvení, soutěže...) se tu objevilo několik dalších novinek, které maximálně zaujaly:

FOTOkoutek - zde jste mohli vyfotit sebe nebo své blízké s důmyslnými krášlítky.

FOTOvýstava s názvem "Když se tak zakoukám" - zde nám místní mladý fotograf Vašík Ebel představil své úlovky z přírody. Bylo to moc pěkné zakoukání a návštěvní kniha byla plná gratulací a obdivu.

Malé světy - Small Worlds - ukázky domečků z muzea Malé světy v Bavorově nám přivezla ukázat Gil Bomber s dcerou Alison. Muzeum je nyní přes zimu zavřené, ale někdy od května byste se tam mohli zajet podívat - stojí to za to! Uvidíte bohatou a zajímavou sbírku miniaturních domů i s vybavením a lidičkami, mezi nimi je i jihočeský statek s hospodářskými zvířaty. Poznáte tak jedno velmi populární britské hobby, kterému se věnují hraví a tvořiví lidé bez rozdílu věku. Malý svět si můžete vyrobit i sami, inspiraci najdete v muzeu a můžete využít třeba starý dřevěný chlebník a v něm stvořit svůj vlastní malý svět.